Prekių katalogas

 • Neskiestas, dvigubo virimo linų sėmenų aliejus medinių dirbinių priežiūrai ir apsaugai patalpų viduje ir išorėje.
   
  Naudojimo sritis
   
  Mediniams dirbiniams (baldams, apdailos elementams, durims, taip pat ir grindims bei laiptams) impregnuoti bei apsaugoti nuo drėgmės ir purvo.
   
  Savybės
   
  Neskiestas, 100% organinis produktas, specifinio kvapo, be tirpiklių, gali būti tonuojamas, apsaugo, impregnuoja paviršius nuo drėgmės ir purvo, išryškina medienos struktūrą. Įspėjame, jog aliejus gali pakeisti medienos spalvą!
   
  Paviršiaus paruošimas
   
  Mediena turi būti sausa (drėgnumas ne didesnis kaip 15%) ir švari, nešvarumus nuvalyti mechaniniu būdu, o mikroorganizmus specialiais valikliais. Dažytus ir lakuotus paviršius, taip pat paviršius, kurie gali įkaisti iki daugiau kaip +40°C, tepti aliejumi nerekomenduojama.
   
  Darbo sąlygos
   
  Pagrindo ir aplinkos temperatūra darbo ir džiūvimo metu turi būti ne žemesnė kaip +5°C, optimalios darbo sąlygos yra esant +20°C temperatūrai ir 65% santykiniam oro drėgnumui.
   
  Naudojimas
   
  Prieš naudojimą aliejų gerai išmaišyti. Norint padidinti aliejaus įsiskverbimą į impregnuojamą medienos paviršių, pirmam sluoksniui rekomenduojama aliejų skiesti santykiu 1:1 su bearomatiniu vaitspiritu. Jeigu aliejumi ištepta mediena bus naudojama vaikų kambariuose ar gaminami gaminiai vaikams – aliejaus NESKIESTI! Aliejų tepti ant medinio paviršiaus teptuku arba audeklu. Praėjus ~1val. po pirmo sluoksnio užtepimo nesusigėrusį aliejų pašalinti skudurėliu. Antrą eilę rekomenduojama tepti praėjus 24val. Praėjus ~1val. po antro sluoksnio užtepimo nesusigėrusį aliejų taip pat pašalinti skudurėliu. Laikantis aukščiau paminėtos darbų sekos, aliejų ant medienos tepti dviem ir daugiau eilių, kol nebesigers į paviršių. Išdžiūvusį paskutinį užtepto aliejaus sluoksnį galima poliruoti medvilniniu audeklu. Siekiant maksimalios apsaugos nuo drėgmės, skersinius medienos pjūvius rekomenduojama ypač atidžiai padengti ne mažiau kaip trimis aliejaus sluoksniais. Impregnuojant paviršius, esančius lauke, darbus reikėtų atlikti tik esant sausam orui ir dar 2-3 dienas po impregnavimo aliejumi išteptus paviršius saugoti nuo lietaus. Įspėjame, kad impregnavimo metu tonuotą aliejų būtina periodiškai maišyti, tam jog būtų išvengta pigmento susisluoksniavimo.